16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Odkryli inny, cyfrowy świat?

1 min read

Miejska Biblioteka Publiczna (najczęściej nazywamy ją „Naszą”) zaprosiła do swoich jakże przyjaznych wnętrz wszystkich tych, którzy…, no właśnie…

Do niedawna wydawało się, że ludzi w pewnym wieku trudno jest przekonać do tego, że nie ma aż tak wielkiej różnicy pomiędzy obsługą współczesnego telewizora i komputera. Zwykle w takich sytuacjach machają rękoma i mówią: „E, tam! Jestem na to za stary!”. Ten stereotyp na szczęście odchodzi do lamusa, a wszystko dzięki kapitalnemu pomysłowi, do którego przyłączyła się również Nasza biblioteka. Tym samym przepiękne hasło:  „Pierwszy krok w cyfrowy świat”, nabrało jakże świeżego znaczenia dla osób, które „chcą wiedzieć, chcą umieć”. Wielki szacunek za odwagę i chęć dalszej nauki, czegoś odrobinę innego, a ale jakże miłego, prawda? Światowa sieć, komputery, informatyzacja rozumiana kompleksowo to zupełnie inny świat. Dla jednych staje się nałogiem, dla innych jest kopalnia wiedzy, dla jeszcze innych, to umiejętność odsiewania informacji prawdziwych z ogromu fałszywych.

Jest coś jeszcze…, satysfakcja, a ta powoduje, że ot, tak, zwyczajnie, nie odstajemy od świata, który powoli nas pochłania. Skoro tak, należy go poznać, a może nawet… zaakceptować? A cóż to za pytanie…. PEWNIE!

_____________________________

Świetna inicjatywa, którą należy jak najczęściej powtarzać.

 

Więcej o pomyśle: http://tokis.pl/2013/03/13/tydzien-z-internetem-2013/#more-6372

 

(mrf)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook