29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Ogórkiem” po Bydgoszczy

1 min read

W Bydgoszczy uruchomione zostały dwie, autobusowe linie turystyczne nr 100 i 101 obsługiwane zabytkowymi jelczami – „ogórkami”. Autobusy kursować będą w każdą sobotę, niedzielę i święta do 15 września na trasach: pl. Teatralny – Myślęcinek – pl. Teatralny oraz pl. Teatralny – Bydgoszcz-Wschód – pl. Teatralny.

Przejażdżka linią 101 do stacji kolejowej Bydgoszcz-Wschód to okazja do zwiedzenia mieszczącej się tam Izby Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych.

Na liniach turystycznych obowiązują standardowe opłaty za przejazd komunikacją miejską w Bydgoszczy. Autobusy rozpoczynają swoje kursy co godzinę. uruchomienie linii to wspólna inicjatywa Zarządu Dróg Miejskich w Bydgoszczy oraz Bydgoskiego Towarzystwa Przyjaciół Kolei.

Linie nr 100 i 101 są obsługiwane przez modele Jelcz 043 i Jelcz 706 RTO, polskie autobusy produkowane w latach 1959-1986 w Jelczu – Laskowicach koło Oławy. Były licencyjną odmianą czechosłowackiego autobusu Škoda 706 RTO. Z powodu swojego charakterystycznego wyglądu

 nazywane były „ogórkami”. Do Bydgoszczy pierwsze tego typu jelcze dotarły w 1966 r.

Ponadto na bydgoskie tory na linii tramwajowej nr 10 wyjechał zielony zabytkowy tramwaj Herbrand. Będzie kursować na trasie Bałtycka – Fordońska – Jagiellońska – Focha – Nakielska – Wilczak ze średnią częstotliwością co 40 min.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook