23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Orkan zbliża się do granic Polski

2 min read

Nad Europę zmierza orkan, zagrożona jest także Polska. Będzie naprawdę silnie wiało, nawet ponad 100 km/h! Dodatkowo spodziewane jest bardzo niskie ciśnienie.

Nie wpadajmy jednak w panikę, Tuchola jest bezpieczna, innymi słowy oprócz biznesu omijają nas i kataklizmy, widać dla tych w niebie też jesteśmy głęboką prowincją. Warto jednak umocować to, co mamy na tarasach i balkonach, czyli nasze podręczne śmietniki, które z lubością podczas wiatru wyrywają się z uwięzi i śmigają nad głowami przechodniów, że aż strach. Nic tylko zakładać „biedronkowe” kaski. Spodziewamy się podmuchów wiatru do 85 km/h, oczywiście IMiGW przesadza, jak zawsze skończy się na maksymalnie 60 km/h, jednak dla porządku podajmy uczciwą prognozę pogody, nie ma to jak trochę się wystraszyć z samego rana…

Prognoza pogody dla Polski – 4.12 – W dzień województwa południowe pozostaną w obszarze podwyższonego ciśnienia słabego wyżu znad Niziny Węgierskiej. Na tym obszarze Polski będzie bardzo pogodnie i bez opadów. Tymczasem w dzielnicach północnych i centralnych pogodę popsuje nasuwający się znad Bałtyku chłodny front atmosferyczny niżu estońskiego. W tej części kraju można spodziewać się zachmurzonego nieba i popołudniowych opadów deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Znad północnego Atlantyku będzie napływało łagodne powietrze. Ciśnienie atmosferyczne powinno wolno spadać i w Warszawie wczesnym popołudniem wyniesie 1004 hPa. Południowo – zachodni wiatr zapowiada się umiarkowany, a na Wybrzeżu dość silny. Biomet na południu kraju obojętny, a poza tym niekorzystny. W piątek prognozowany jest pierwszy poważny atak zimowej pogody. W tym dniu w całym kraju oczekujmy umiarkowanych opadów śniegu i temperatury powietrza około zera. W całej Polsce pojawią się silne podmuchy południowo – zachodniego wiatru. Uwaga! Na Wybrzeżu wiatr w porywach może osiągać nawet 120 km/h.

__________________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook