27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ostrzeżenie przed nieuczciwymi działaniami akwizytorów energetycznych

2 min read

Ciekawych doczekaliśmy czasów, oszuści czyhają na nas już nie tylko w blokach telewizyjnych reklam, kazamatach firm oferujących pożyczki – chwilówki, ale bezczelnie pukają do drzwi naszych domostw! Zapewne, gdyby prawo do posiadania broni było bardziej liberalne, nie mięlibyśmy podobnych problemów, a i grabarze mieliby namiastkę koniunktury. A tak…

„Enea”, jedna z najbardziej znienawidzonych przez Polaków firm, raczyła poinformować swoich klientów, przed niebezpieczeństwem działań oszustów, którzy trafiając do nas, próbują zrobić nam wodę z mózgu i naciągnąć na pokaźne wydatki, pod pozorem korzystnej dla klienta umowy, który szuka oszczędności.

 

Jak się ustrzec przed tą plagą?

 

 

1. Pytaj o nazwę firmy, która przedstawia swoją ofertę. Umowa sprzedaży powinna zawierać dane przedsiębiorstwa sprzedającego energię elektryczną.

2. Rozmawiając z przedstawicielem handlowym, który podaje się za pracownika lub przedstawiciela spółki ENEA, sprawdź jego identyfikator lub legitymację firmową. Możesz również zweryfikować czy przedstawiciel faktycznie reprezentuje spółkę ENEA, dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii 800 66 00 06 lub pytając w Biurze Obsługi Klienta. Ponadto osoba reprezentująca spółkę ENEA powinna posiadać pełnomocnictwa do reprezentowania firmy.

3. Dokładnie zapoznaj się z ofertą i sprawdź warunki umowy. Pytaj
o dodatkowe koszty, płatne usługi i kary umowne za odstąpienie od umowy, które będą miały wpływ na ostateczną wysokość rachunku.

4. Szczegółowo przeczytaj wszystkie zapisy w proponowanej umowie.

5. Nie musisz podpisywać umowy od razu, w trakcie pierwszej wizyty przedstawiciela handlowego.

6. Możesz odstąpić od każdej umowy zawartej poza siedzibą firmy
w terminie 10 dni od jej podpisania bez podania przyczyny i ponoszenia konsekwencji. Należy to zrobić pisemnie w firmie, z którą podpisałeś umowę lub wysyłając listem poleconym oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

 

 

(red)

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook