12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PANORAMA TUCHOLI, czyli… nasi na czerwonym dywanie

4 min read

Zaraz…, przypomnijmy sobie, było już o restauracji „Patio” w Tucholi, „zlustrowaliśmy” restaurację „Pod Jeleniem” w Rudzkim Moście ( turystom, którzy nie znają tego miejsca warto dopowiedzieć, że Rudzki Most, jest jakby dzielnicą Tucholi, choć to stwierdzenie będzie wielce ryzykowne w konfrontacji z opiniami niektórych miejscowych :)). Jakie były oceny? Rzut oka w notatki…, tak, zgadza się: bdb. Skoro tak, to odwiedzimy kolejne miejsce: PANORAMĘ TUCHOLI!

Nazwa wielce oryginalna, miejsce jeszcze bardziej. Największym problemem jest ustalenie położenia restauracji. Na szczęście właściciel firmy rozwiewa wszelkie wątpliwości, podaje w swojej witrynie szczegółowe informacje. Wszystko jasne: Tuchola Bladowo 1b.

Od tej chwili wszelkie spekulacje wrzucamy do kosza, bo…, restauracja PANORAMA TUCHOLI to obiekt tak charakterystyczny, że trzeba być niewidomym, żeby tam nie trafić, chociaż…  i z tym problemem zapewne sobie poradzono. Gigantyczny kompleks usytuowano przy uczęszczanej trasie 240, otoczony jest zieloną ścianą, którą tworzą rośliny, ładna tablica informacyjna dopełnia całości – skręcamy.

Duże i wygodne, świetnie oznakowane i bezpieczne parkingi – to dobra wiadomość dla zmotoryzowanych gości. Ci bardziej wygodni, mogą podjechać bardzo blisko głównych drzwi, przed którymi rozciągnięto czerwony… dywan. Zaraz, jesteśmy na festiwalu w Cannes? Widział ktoś Brada Pitta i Angelinę? A, tak, rozeszli się…

Co zadziwia? Zielona przestrzeń wokół budynku i ta wszechobecna cisza, którą zakłócają tylko… ptaki i „wydzierające” się bez sensu dzieci gości, na szczęście to proces krótkotrwały, szybko opadają z sił – komputerowe pokolenie. Wszystko jasne, bliskość drogi i hałas pojazdów zredukowała infrastruktura roślinna i specyfika sąsiedniego budynku, działającego jak ekran, a w którym mieszka właściciel restauracji. Sprytnie, bardzo sprytnie.

Pomyślano o dzieciach, mogą bezpiecznie bawić się w plenerze, nawet bez opieki rodziców, mają sporo propozycji do wyboru.

Jedyną rzeczą, która odrobinę zacienia tę sielankę jest ceramika, którą wyłożono bezpośrednie otoczenie ściany frontowej budynku restauracyjnego, ściślej, w czasie deszczu jest tam ślisko, to przez marne odwodnienie, na szczęście w nocy jest tam absolutnie doskonałe oświetlenie.

Trudno dziwić się temu, że PANORAMA TUCHOLI często gości uczestników przeróżnych sympozjów, przestronne wnętrza, które można aranżować w zależności od potrzeb, są wręcz idealne do tego celu. Właśnie, wchodzimy przez otwarte drzwi, za którymi z uśmiechem wita nas szpaler pięknych dam, a które już za chwilę zadbają o nasze wygody i oczywiście menu. Uprzejmym gestem zachęcają do zajęcia miejsc przy stole – ewenement, na tucholskie warunki, pełna egzotyka, a w standardzie światowym oczywistość. Brawo, aż chce się iść dalej.

System pracy kelnerek nie jest przypadkowy, nami opiekuje się niezwykle miła, młoda dama. W sposób niezauważalny stół zajmują zastawy i dania, pojawiają się napoje. Mamy do czynienia z prawdziwą wirtuozerią. Niby drobiazg, ale specjalne rękawiczki na dłoniach kelnerki, dają poczucie sterylności i  bezpieczeństwa. Jakże odmienny to obraz od tych czasów, kiedy, królowały komedie Barei, a w roli głównej metalowa, micha i palec w zupie lub w leniwych.

Dania od początku do końca przemyślane, prócz tego, że obfite, są wyjątkowo smaczne. Różnorodność mięs, sałat, doskonałych zup i deserów nasuwa wyłącznie jedno skojarzenie…, Panie, Panowie, tucholscy restauratorzy przeszli głęboką metamorfozę, lub trafniej, nowi adepci tej sztuki, wprowadzili do tego małego miasteczka odrobinę świata.

Z przykrością można stwierdzić, że trudno to miejsce skrytykować, długo szukaliśmy „dziury w całym” i dopiero po kilku godzinach wreszcie się udało. PANORAMA TUCHOLI nie jest jedną z tych restauracji, do których można przyjechać ot, tak na kawę. Wyspecjalizowała się w imprezach zbiorowych, a dopiero w planach jest otwarcie kawiarni. Trochę szkoda, ale jak zawsze wszystkim rządzi ekonomia, a ta jest bezwzględna. Właściciel dobrze to przemyślał.

Coś jeszcze? Może tylko to, że fontanna z czekoladą i łakociami może uzależnić.

Dla strudzonych restauracja przygotowała pokoje gościnne, mają wysoki standard, godny tego miejsca i potwierdzający fakt, że PANORAMIE TUCHOLI bez wahania wystawiamy najwyższą notę.

Polecamy to miejsce, ale aby skorzystać z jego usług, trzeba wpierw dokonać rezerwacji, to najlepiej świadczy o tym, że klienci już dostrzegli to, co miło zaskakuje.

Gratulujemy i dziękujemy za miły wieczór.


Mariusz R.Fryckowski

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook