2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PAPIEŻ FRANCISZEK: „Za mszę się nie płaci” !

2 min read

Papież Franciszek skrytykował opłaty za msze, które wciąż funkcjonują w wielu kościołach. „Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię? Nic, zrozumiano? Nic” – powiedział Franciszek.

Za mszę się nie płaci. Msza jest pamiątką ofiary Chrystusa. Odkupienie jest darmowe. Jeśli chcesz złożyć datek, złóż. Ale za mszę się nie płaci. Ważne, żebyście to zrozumieli

– powiedział papież Franciszek w środę podczas audiencji generalnej w auli Pawła VI w Watykanie

W ten sposób skrytykował wciąż funkcjonujące w wielu kościołach cenniki za msze w różnych intencjach, w tym opłaty za chrzty, śluby czy pogrzeby, a także w imieniu bliskiej osoby.

Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię?  Nic, zrozumiano? Nic

– dodał. Zdaniem papieża, postępując inaczej wykorzystuje się Boga.

To poważne niebezpieczeństwo, zwłaszcza gdy instrumentalnie wykorzystuje się samego Boga i jego kult albo służbę człowiekowi.

 – dodał Franciszek.

I choć Franciszek, bez wątpienia, jest jednym z najgorszych papieży w dziejach, w tej materii ma sporo racji.

I w tym momencie wielu „przewielebnym” z nóg pospadały kapcie, no, niestety, tak to już jest, każdy ma swojego szefa, no, może z drobnymi wyjątkami. I choć większość księży z cenników nie korzysta, to jednak plotki rozsiewane przez ludzi pt. „a ile ty dałaś?” robią swoje.

Nie masz kasy, nie płacisz, masz kasę i ochotę na datek? Płacisz, ale to twoja dobra wolą, twój wybór, jako człowiek masz do tego prawo, podobnie, jak wspomóc bezdomnego, bo jest głodny.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook