19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TRÓJMIASTO: Gdyńska Parada Niepodległości

1 min read

Wielkimi krokami zbliża się jedenasty dzień listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia warto przyjechać do Gdyni, właśnie tutaj odbędzie się kolejny już raz Gdyńska Parada Niepodległości. Ciekawa impreza na wolnym powietrzu, w której udział biorą min. grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Stanowią one swoiste tło dla wielkiej grupy zawodowych aktorów scen trójmiejskich. Już kolejny raz w imprezie udział wezmą tucholscy historycy ze Stowarzyszenia Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć”. Będą grupą wiodącą. Forma tej ciekawej inscenizacji jest nietypowa, to jakby tworzenie „żywych obrazów” z postaciami historycznymi w tle.

 

Kluczowymi są odtwórcy ról wielkich Polaków. W ubiegłym roku zawodowi aktorzy scen trójmiejskich wcielili się w postaci Żeromskiego, Piłsudzkiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego (budowniczego Gdyni). W tym roku będzie podobnie, jednak nie zdradzimy informacji w czyje role wcielą się tym razem aktorzy.

Dla tucholan, to wielkie wyróżnienie, forma promocji Naszego regionu i ufność organizatora  – Urzędu Marszałkowskiego w ich umiejętności.

Zapamiętajmy:  11 dzień listopada od godziny 12-stej, parada odbędzie się ulicą 10 lutego, aż do Płyty Marynarza.

 

Będziemy tam dla Was z kamerą.

 

Redakcja

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook