22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Parki krajobrazowe zapraszają

1 min read
W poświąteczny weekend (26-27 kwietnia) osiem kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych zaprasza całe rodziny na spacery, podglądanie przyrody, zabawy edukacyjne i wiele innych atrakcji. Udział w akcji organizowanej z okazji Światowego Dnia Ziemi jest bezpłatny. Wystarczy się zapisać.
 
– Cenne atrakcje przyrodnicze Kujaw i Pomorza znajdują się pod opieką ośmiu działających w regionie parków krajobrazowych. Warto zobaczyć kryjące się w nich skarby natury – zachęca marszałek Piotr Całbecki.Prawie jedna trzecia powierzchni województwa kujawsko-pomorskiego objęta jest prawną ochroną przyrody. Szczególnie cenne atrakcje przyrodnicze znajdują się pod specjalną opieką parków krajobrazowych: Brodnickiego, Gostynińsko-Włocławskiego, Górznieńsko-Lidzbarskiego, Krajeńskiego, Tucholskiego, Wdeckiego, Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Więcej o parkach krajobrazowych Kujaw i Pomorza tutaj

Podczas imprez organizowanych przez parki w ramach Światowego Dnia Ziemi (26-27 kwietnia) odbędą się między innymi rajd rowerowy, zabawa na orientację, konkursy, wycieczki, prelekcje i ogniska. Program wydarzeń oraz informacja o zapisach tutaj.

_______________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook