4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Patriotyczne symbole obecne również w Raciążu

2 min read

Raciąż w powiecie tucholskim, to jedna z najpiękniejszych wsi, która słynie nie tylko z niezwykłych walorów przyrodniczych, ale również  z tego, że jej mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem kultywują swoją historię, a jest ona zaiste niezwykła. Czymś oczywistym jest głęboko zakorzeniony tutaj patriotyzm, który zaszczepia się również dzieciom.

Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, z radością przyjmując zaproszenie miejscowej szkoły w której odbyła się wspaniała akademia poświęcona patriotycznej symbolice.Akademia jest pokłosiem 11 listopada, naszego Narodowego Dnia Niepodległości. Staraniem dzieci ich opiekunów – nauczycieli, choć nie tylko, przygotowano wspaniały występ. Niczym w machinie czasu zabrano nas na 45-cio minutową podróż do naszej narodowej przeszłości, ponownie odkrywając najważniejsze daty i wydarzenia z naszej wspaniałej historii, które zaważyły na odzyskaniu przez Polaków upragnionej niepodległości. Wspaniałe opracowania tekstów, wygłoszone przez młodych aktorów, doskonała interpretacja pieśni  patriotycznych, a wszystko  ukoronowane wspólnym odśpiewaniem naszego hymnu, to zrobiło wrażenie na wszystkich.

Spotkanie zaszczycili znamienici goście, nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz, choć nie wszystkie miejsca dla nich przygotowane, zostały zajęte. Mają czego żałować.

Dzisiaj lokalna szkoła była prawdziwą kuźnią gorących uczuć patriotycznych, które z wielkim żalem musieliśmy ograniczyć do relacji filmowej zawartej w raptem kilku minutach.

Dziękujemy dzieciom i pedagogom, to było niezapomniane przeżycie.

Akademia patriotyczna w Raciążu.

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook