4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pejzaż bez Wojciecha Młynarskiego

1 min read

Fot. facebook.com/maciejmiecznikowski

Z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się w czwartek (29 października) koncert galowy 16. edycji festiwalu Pejzaż bez Ciebie, który w tym roku poświęcony był twórczości Wojciecha Młynarskiego. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. Transmisja koncertu odbyła się w niedzielę (1 listopada) na antenie TVP 1 i TVP Polonia, ale uwaga, nic straconego, koncert będzie powtórzony!

Na scenie wystąpili Alicja Majewska, Katarzyna Żak, Krzysztof Kiljański, Maciek Miecznikowski (pozdrowienia), Jan Młynarski, Adam Nowak, Tomasz Szczepanik oraz zwycięzca tegorocznego konkursu Debiuty podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Kamil Czeszel.

Celem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie” jest przypominanie o dziełach tych gwiazd polskiej estrady, których nie ma już pośród nas. Wydarzenie odbywa się nieprzerwanie od 2005 roku. Poprzednie edycje festiwalu poświęcone były Krzysztofowi Klenczonowi, Mieczysławowi Foggowi, Annie Jantar, Grzegorzowi Ciechowskiemu, Czesławowi Niemenowi, Jonaszowi Kofcie, zespołowi Breakout, Irenie Jarockiej, Januszowi Krukowi i grupie „2 plus 1”, Markowi Jackowskiemu, Markowi Grechucie, Agnieszce Osieckiej, Kalinie Jędrusik, Zbigniewowi Wodeckiemu i Edwardowi Stachurze.

Koncert transmitowany będzie ponownie w czwartek (12 listopada) na antenie TVP 3 Bydgoszcz o godzinie 20.35.

Współorganizatorem wydarzenia był samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.


(red.)

Urząd Marszałkowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook