19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Petycja ws. klimatu – Robert Leśniakiewicz

4 min read

Dotarł do nas list od Roberta, który prócz tego, że jest pisarzem, czynnie zajmuje się ekologią. Na jego blogu możemy prześledzić akcje w których brał udział. Najbardziej spektakularną jest praca nad uratowanie populacji fok bałtyckich, co w po latach wreszcie przynosi efekty. Nasze morze powoli odżywa, ale do doskonałości brakuje jeszcze dziesiątków lat. Poznajmy jegotreść…

Drodzy Przyjaciele,  
Dziś międzynarodowy zespół ekspertów ds. zmian klimatu opublikował jeden z najważniejszych raportów dotyczących naszej planety, ale wielkie korporacje naftowe wraz ze swym największym sprzymierzeńcem Rupertem Murdochem i jego imperium medialnym usiłują podważyć ostatnie doniesienia. Odeprzyjmy ten atak zanim będzie na to za późno.
* * *
Dziś, grupa ekspertów z całego świata opublikowała jeden z najważniejszych raportów klimatycznych dowodzący, że zmiany klimatyczne stanowią ogromne zagrożenie i że inicjatywa rządów cały czas może nas jeszcze uchronić przed katastrofą. To globalna pobudka, ale wielkie korporacje naftowe robią co mogą by ostatnie doniesienia naukowców nie wyszły na jaw.
Rupert Murdoch jest właścicielem największych potęg medialnych, w tym Fox News i Wall Street Journal. Teraz wykorzystuje te media by wesprzeć swoich naftowych kolegów i zwalczyć wszelkie próby pomniejszenia ich rocznych przychodów. Tylko w USA, szokujące 80% artykułów na temat klimatu, opublikowanych w gazetach Murdocha, wprowadzało czytelników w błąd! Teraz Murdoch czyha na przełomowy raport. Jego media zdominują globalną debatę jeśli ludzie na całym świecie nie podejmą właściwych działań.
Bitwy takie jak ta, rozgrywają się zazwyczaj przed sądami opinii publicznej. Potężna petycja wzywająca do szczerej dyskusji na temat zmian klimatu, wsparta tweetami, wiadomościami na stronach mediów społecznościowych może pozwolić nam wygrać całą wojnę. Wezwijmy Murdocha do powstrzymania swojego ataku i dołączenia do rzetelnej dyskusji. Dołącz teraz i pomóż nam nagłośnić tę sprawę — kiedy zbierzemy 1 milion podpisów, grupa naukowców osobiście wręczy Murdochowi listę klimatycznych faktów:
Ten raport, przygotowany przez 2000(!) naukowców to najbardziej kompleksowy dowód na zmiany klimatyczne. Stwierdza jednoznacznie, że globalne ocieplenie jest efektem działań człowieka i że niezbędna jest natychmiastowa inicjatywa ze strony rządów, które muszą zapobiec kolejnym burzom, powodziom, topniejącym lodom i rosnącemu poziomowi morza. Zmiany klimatyczne wpłyną na życie każdego z nas, niezależnie od tego na jakiej szerokości geograficznej żyjemy!
Walka o naszą planetę będzie wymagać odwagi od nas wszystkich. Politycy używają wymówek, których dostarczają im prawicowe media i w efekcie nie podejmują żadnych działań. Dlatego Big Oil finansuje kolejne śmieciowe badania, które mają podważać sam fakt zmian klimatycznych. Murdoch ma teraz taką władzę właśnie dlatego, że każe mediom na całym świecie publikować te śmieciowe raporty. Inni podążają, bo im częściej powtarza się te bzdury tym większa presja spoczywa na innych redaktorach.
Przedstawiciele rządów analizują obecnie co dokładnie oznacza ten raport i jak na niego zareagować. To może być niepowtarzalna szansa, katalizator poważnych zmian, ale jeśli Rupert Murdoch wpłynie na obecną dyskusję w mediach to wszyscy stracimy tę jedyną w historii okazję.
Skończmy z fałszywymi doniesieniami w tej sprawie i rozpocznijmy otwartą, szczerą debatę na temat zmian klimatycznych. Popisz teraz:
Naukowcy podkreślają, że jeśli nie zaczniemy działać teraz, to wkrótce może być już za późno. Na pewnym etapie nie będziemy już w stanie odwrócić zmian klimatycznych. Nasi liderzy powoli rozumieją, że zmiany są konieczne. Brudni truciciele i medialna mafia zrobią wszystko by utrzymać swoje dochody na tym samym poziomie. Jeśli zjednoczymy nasze głosy, wspólnie uratujemy przyszłość naszych dzieci i wnuków, ale nie zostało nam zbyt wiele czasu.
Z nadzieją,
Alice, Jamie, Iain, Luis, Emma, Bissan, Laura, Ricken, Jooyea wraz z całym zespołem Avaaz
WIĘCEJ INFORMACJI:
What 95% certainty of warming means to scientists (Huffington Post)
Is News Corp. Failing Science? (Union of Concerned Scientists)
Global Warming Is Very Real (Rolling Stone)
Climate Change Report From UN Introduces Purple Color To Depict Worsening Climate Risks (Associated Press)
Rupert Murdoch’s Newspapers Mislead Public On Climate Change and Environment (DeSmog Blog)
Dollars for Deniers: Big Oil Funds Climate Science Denialism (Daily Kos)
The 5 stages of climate denial are on display ahead of the IPCC report (The Guardian)
Pozdrawiam Was!
RKL
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook