28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pięć stówek i „dobra zmiana”… za którą zapłacimy wszyscy.

1 min read

Ekonomiści w akcie rozpaczy załamują ręce, część matek pomstuje, a gminy całego kraju wietrzą okazję do zrobienia wokół siebie dobrego PR-u.Gmina Tuchola w niczym nie odstaje innym i już teraz uformuje, że jest gotowa wręczyć kasę ponad tysiącowi matek.

Gmina Tuchola w pełnej gotowości na „Rodzinę 500+”

Od 1 kwietnia br. będzie można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu „Rodzina 500+”. W gminie Tuchola trwają intensywne przygotowania, aby przyjmowanie wniosków i wypłata pieniędzy odbywały się sprawnie.
„Nasz Ośrodek Pomocy Społecznej zadbał już o specjalistyczne szkolenia dla pracowników. Wszystko po to, by mieszkańcy naszej gminy, którym przysługuje ta pomoc, mogli złożyć wniosek bez zbędnych uciążliwości” – podkreśla Tadeusz Kowalski, burmistrz Tucholi.
W gminie Tuchola jest ponad 1200 dzieci, na które rodzice mogą otrzymać finansowe wsparcie z budżetu państwa.

Jak podkreślił doktor Paweł Kubicki ze Szkoły Głównej Handlowej zaletą tego programu jest to, że priorytetem jest polityka rodzinna i wsparcie zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Wadą zaś przede wszystkim wysokie koszty, jakie trzeba ponieść na jego realizację . Zaznaczył, że mamy do czynienia z marnotrawstwem pieniędzy wyrzuconych na projekt, który nie przeszedł żadnego pilotażu. Dodał, że wydajemy bardzo dużo pieniędzy nie mając danych, jakie to przyniesie efekty.

Czytaj więcej…

____________________

(red.)

Mat. UMiG Tuchola

Gazeta Prawna pl.

Fot.  żródło: ShutterStock

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook