28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PIENIĄDZE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

2 min read

21 grudnia 2015 r. Rada Powiatu Tucholskiego uchwaliła program współpracy Powiatu Tucholskiego z organizacjami pozarządowymi, na podstawie którego w przyszłym roku ogłoszone będą konkursy na 55 tysięcy złotych. Już teraz ubiegać się można o środki z Urzędu Marszałkowskiego i Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W konkursach powiatowych aż 45 tys. zł przeznaczone będzie na aktywizację zawodową – środki na ten cel pochodzą z budżetu państwa i rozdzielane będą na podstawie określonych z góry zasad, opisujących zarówno rodzaj możliwych do dofinansowania działań, jak i grupę osób, do których wsparcie będzie skierowane.

Więcej elastyczności będzie w przypadku środków powiatowych. 10 tys. zł to wprawdzie kropla w morzu potrzeb, ale „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” – każdy grosz przekazany organizacjom skutkuje wspaniałymi działaniami na rzecz lokalnego społeczeństwa. W 2015 roku wsparcie trafiło do 10 organizacji działających na terenie naszego powiatu.

Konkrsy dla organizacji pozarządowych ogłoszone są już przez Urząd Marszałkowski. W większości z nich oferty składać można do 14 stycznia 2015 roku. Szczegółowe informacje o ich zakresie, sposobie realizacji, zasadach finansowania znaleźć można na stronach Urzędu Marszalkowskiego w Toruniu. Nowością w tym roku jest to, że oferty składane będą w formie elektronicznej poprzez generator wniosków.

Do 7 stycznia 2015 roku składać można wnioski o dofinansowanie do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Priorytyet 2, do którego nabór jest prowadzony, nosi nazwę „Aktywne społeczeństwo”. Projekty w nim realizowane w różny sposób powinny aktywizować obywateli w sprawach publicznych, np. poprzez rozwój wolontariatu czy wspieranie działań na rzecz integracji społecznej. Więcej informacji dotępnych jest na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.pozytek.gov.pl

W przyszłym roku planowany jest kolejny nabór wniosków dla młodych organizacji pozarządowych oraz dla grup nieformalnych, w ramach priorytetu I Funduszu Organizacji Pozarządowych. Projekt „Inicjuj z FIO” realizowany jest na naszym terenie przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica, na którego stronach internetowych publikowane są aktualne informacje. Spotkanie informacyjne w Tucholi odbyło się 8 grudnia br.

1 marca upływa termin składania wniosków na projekty międzynarodowe w programie „Europa dla Obywateli”. W styczniu planowany jest cykl spotkań informacyjnych, na których można będzie lepiej poznać zasady tego programu. Spotkanie w Toruniu odbędzie się 19 stycznia 2016r. – zapraszamy do rejestrowania się na nie na stronach programu.

____________________

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook