4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pierwsza stacja ładowania pojazdów

1 min read

Elektomobilność, to ciągle nowe pojęcie w motoryzacji trafiło właśnie pod nasze strzechy, za sprawą urządzenia, które właśnie zainstalowano w Tucholi.

Pojazdy elektryczne w motoryzacji znane są od wielu lat, niestety stanowiły śladowy ułamek ogółu pojazdów, które do dzisiaj napędzają silniki spalinowe. Państwa świata starają się powrócić do dawnych pomysłów, wykorzystując nowe technologie. Samochody elektryczne są i będą drogie do chwili, kiedy w kosztach zakupu nie będzie partycypowało państwo, jako instytucja. Jest ich mało, ale być może rynek rozwinie się na tyle, że podobny pomysł, jak ten w Tucholi będzie miał rację bytu, bo w przeciwnym razie będzie tylko ciekawostką.

W Tucholi przy ul. Świeckiej 89a (przy Zakładzie Aktywności Zawodowej w Tucholi) uruchomiona została pierwsza w naszym powiecie stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Ze stacji prowadzonej przez  PGE Nowa Energia może korzystać każdy kierowca po zarejestrowaniu się na stronie www.pgedoladujauto.pl. Stacja ładowania zasilana jest w 100% energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.


(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook