13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pierwszy dzień działania nowej „ustawy śmieciowej” w Tucholi

2 min read

Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Dzisiaj o 04:35 rano, jak zawsze wyjechały na patrol nasze dwa auta redakcyjne, tym razem po to, aby sprawdzić, czy nowa „ustawa śmieciowa” funkcjonuje w naszym mieście. Reporterzy mieli proste zadanie: sprawdzić, czy w kluczowych miejscach miasta pojawiły się nowe kubły na śmieci, których zadaniem jest ich segregacja. Już po godzinie, pierwsze doniesienia przez CB-Radio nie pozostawiały złudzeń. Najczęściej powtarzaną informacją była: „nic się nie zmieniło, kubłów brakuje z wyjątkiem osiedli, ale te pojemniki stoją tam od zawsze. Czy prezesi spółdzielni mieszkaniowych przewidzieli przyszłość? Częściowo tak.

Wniosek jest prosty, firma, która wygrała przetarg jak na razie nie wywiązuje się z powierzonych zadań, czyli… nie dotrzymuje umów zawartych ze swoimi klientami, którzy już zostali obciążeni nowym taryfikatorem, podpisując świstek papieru zwany szumnie ”umową”. W zasadnie w demokratycznym kraju taka sytuacja wydaje się być jednoznaczną – mamy powód, aby zerwać nic nie wartą umowę. Niestety, nie ma alternatywy, chyba że – śmieci wylądują tam gdzie zawsze –  w lesie. Jak podsumować zaistniałą sytuację? Bardzo prosto, demokracja ma wiele oblicz, ta w Tucholi jest równie płynne jak woda w… Kiczy. Ustawa to legislacyjny gniot na miarę inteligencji parlamentarzystów i gwóźdź do trumny tych, którzy starają się o reelekcję w „lokalnych parlamentach”. Co najgorsze, za wszystko zapłaci tłuszcza, czyli my.

I idiotycznymi wydają się być tłumaczenia, że ten stan wkrótce się zmieni. Czas upłynął dokładnie o północy z 31 czerwca na 1 lipca. Ustawa dopuszcza karanie osób, które nie wywiązują się z obowiązku, który narzuca nam beznadziejna ustawa. W takim razie, co grozi firmie, która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków? Nic, ponieważ polskie prawo działa wybiórczo – niszczy obywatela, nobilituje korporacje, a ponieważ takowych w Tucholi nie ma, pozostaje już tylko jedno wystąpić przeciw układowi. Ktoś się odważy? Oczywiście nie, tę sprawę załatwić można tylko w jeden sposób – za rok, podczas wyborów.

Cierpliwości…

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook