24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pijani bandyci drogowi ciągłym zagrożeniem na drogach powiatu tucholskiego

3 min read

To już prawdziwa plaga, alkohol piją wszyscy  i pod każdą postacią, najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że pijani bandyci przekonani o swoich „magicznych mocach przetrwania” wsiadają za kierownice. Efekty zawsze są takie same – wypadki. Kroniki policyjne grzmią na alarm i odnotowują kolejne zdarzenia, gdzie przez pijaków cierpią ludzie niewinni.

To zdarzenie zdziwiło nawet stróżów prawa, ponieważ w sobotę (8.08) wieczorem, tucholscy policjanci otrzymali informację, że w Droździenicy zderzyły się dwa jednoślady, motorower z rowerem. Wysłani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Kierujący motorowerem, na łuku drogi, zjechał do lewej krawędzi jezdni i tam kierownicą motoroweru zahaczył jadącego z przeciwka rowerzystę, po czym motorower wypadł z drogi i uderzył w barierę ochronną. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 37-letni motorowerzysta. Badanie krwi mężczyzny ujawniło prawdopodobną przyczynę zdarzenia. 37-latek był pijany, miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. 37-letni mężczyzna, gdy wyzdrowieje, odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja z innym prowadzącym pojazd w dodatku ciężarowy. Tajemnicą poliszynela jest to, że prócz narkotyków niektóry  nich korzystają  z „dopalaczy”, ci najbardziej prymitywni piją odrażającą berbeluchę.

Również w  sobotę (8.08) na głównej ulicy Tucholi, policjanci kontrolowali ciężarowego MAN-a bez naczepy. Pojazd zatrzymał się przed jednym ze sklepów w mieście. Pasażer „wyskoczył” po zakupy, kierowca pozostał w pojeździe. Kierującym był 25-latek z gminy Śliwice. Ponieważ policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,7 promila. Jakby tego było mało kierujący nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Prawo jazdy stracił dwa miesiące temu, również za jazdę po alkoholu. Mężczyzna trafił na komendę. Tu, po badaniu trzeźwości, zamiast podpisać protokół użycia alkotestu, 25-latek – bandyta drogowy [przyp.red.] podarł dokument. W sobotę policjanci nie wykonywali już z mężczyzną żadnych czynności. Za swoje czyny 25-latek odpowie wkrótce w sądzie. Tam usłyszy zarzuty z kodeksu karnego i wykroczeń.

Dzisiaj, 10-08 doszło do tragicznego zdarzenia drogowego w okolicach Żalna, niestety, konsekwencje tego zdarzenia są tragiczne. Osobowe auto w konfrontacji z ciężarówką jest bez szans. Co się stało? Co było przyczyną tego wypadku? Szczegóły ustalają policjanci. My wiemy, że wysokie temperatury i „niedzielni” kierowcy na naszych drogach, to mieszanka wybuchowa. Ilość zdarzeń na drogach jest zastraszająca, nasze materiały filmowe potwierdzają to, że ludzie w pojazdach są jak w amoku. Z niecierpliwością odliczamy czas do końca wakacji, końca tego szaleństwa.

Bądźmy ostrożni na drogach, myślmy za kierownicą również za tych, którzy nie mają wyobraźni, mają za to wiele agresji – oni giną najczęściej, zabijając niewinnych i  podróżujących w pojazdach, które przypadkowo stają się uczestnikami tragedii.

W sposób szczególny ostrzegamy przed kierowcami będącymi w zaawansowanym wieku, ci  są nieobliczalni bardziej od zwierząt leśnych (kolejność zamierzona) i młodocianych, zakapturzonych  kierowców  w rozklekotanych Golfach i BMW, którzy niczym głowonogi, są pozbawieni najważniejszego organu – mózgu.

___________________

(red.)

Źródło informacji : KPP – Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook