29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Po odpadach nie ma już śladu

2 min read

W związku z informacją przekazaną do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy w dniu 4.01.2021 r., zgodnie z którą w m. Tuchola prowadzone jest nielegalne magazynowanie odpadów, w dniu 05.01.2021 r. inspektorzy WIOŚ z Bydgoszczy wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tucholi przeprowadzili czynności kontrolne. Potwierdzono, że na jednej z posesji zmagazynowano ok. 70 Mg odpadów.W związku z powyższym prowadzone będzie dalsze postępowanie, mające na celu ustalenie czy działania podmiotu, który zwiózł ww. odpady są zgodne z przepisami prawa.

11.01.2021 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi w ramach współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przekazali informację, że zmagazynowane odpady, które ujawniono w dniu 5.01.2021 r. na posesji przy ul. Towarowej 11 w miejscowości Tuchola zostały usunięte.

W międzyczasie 6 stycznie br. otrzymaliśmy komunikat:

W celu wyjaśnienia sprawy w trybie nadzwyczajnym Starosta Tucholski  w dniu 4 stycznia 2021 r. zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb, inspekcji i straży z terenu powiatu oraz Burmistrza Tucholi, na którym omówiona została sytuacja z gromadzeniem na terenie jednej z tucholskich firma odpadów. Mając na uwadze dobro mieszkańców sprawie nadano stosowany priorytet w działaniu poszczególnych instytucji. Przekazano również informację do właściwych instytucji w celu weryfikacji zaistniałej sytuacji i wyjaśnienia czy doszło do potencjalnych nieprawidłowości i złamania prawa poprzez bezprawne gromadzenie i przetwarzanie odpadów.


(red.)

Mat. nadesłane

Mat.wios.bydgoszcz.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook