31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Po roku nic się nie zmieniło!

1 min read

Kiedyś zachęcając turystę do odwiedzin Tucholi używano słynnego: „Las was przywita, a ludzie ugoszczą”. To możliwe, nawet pewne, jednak kiedy zdezorientowany wobec złej komunikacji z Tucholą turysta, wreszcie dotrze do naszego miasta, co go czeka? Zetknięcie z rzeczywistością, a ta brzmi nieco inaczej: „Legia to k…, Zawisza pany”.

Nie ma większych problemów z odczytaniem napisu, który w niezmienionej formie zachował się ponad rok. Gdyby nie okoliczności, można by się pokusić o stwierdzenie, że mamy nowego Michała Anioła. Tylko ta sztuka…, trochę pretensjonalna.

W epoce ogólnego schamienia, podobny zwrot nie robi chyba na władzach miasta większego wrażenia, skoro słynny napis na ścianie frontowej sklepu meblowego, przy ulicy Świeckiej, tkwi sobie w najlepsze, jakby nigdy nic, a urzędnicy magistratu bez większych emocji mijają go każdego dnia. Pewnie się przyzwyczaili, a my się ich tylko się czepiamy. Nie lepiej jest z budynkiem obok, gdzie swój azyl znalazła jedna ze znanych firm ochroniarskich. Jakoś nie chciało nam się bardziej zgłębiać filozofii ulicznych bohomazów.

 

Bezcenne…

Tutaj jesteśmy w sąsiedztwie legendarnej już firmy PK – Tuchola. Naprawdę, świetna wizytówka. Gratulujemy znawcom tematu.

I co z tego? Nic, za kilka lat odpadnie tynk i sprawa sama się zakończy. A co tam, ważne, że się… kręci, prawda?

 

(TOKiS – PRESS PATROL)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook