15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Po tylu latach…, wreszcie dotarł do nich fakt, że Aleja LOP potrzebuje parkingów!

2 min read

I ponownie świat wstrzymał oddech, bo oto nasze prośby i błagania po latach zostały wysłuchane! Przed wyborami padła deklaracja i tylko deklaracja o tym, że ukontentowani będą właściciele pojazdów z pobliskiego, tucholskiego osiedla mieszkaniowego, którzy nie mają miejsc parkingowych.

A swoją drogą to swoisty fenomen, że mieszkańcy osiedla nie wysłali jeszcze swoich władz w kosmos. No, tak, przecież to chroniony gatunek „niezatapialnych”. I co się stało? Po tym, jak prawie całą Aleję LOP w Tucholi odizolowano szlabanami, nadchodzi szansa dla reszty pospólstwa, bo oto w swojej niewymownej dobroci, potężna rada osiedlowa, spotkała się z naszymi magistrackimi „wyrobnikami”.

W minioną środę (11.07) z inicjatywy burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego doszło do kolejnego spotkania z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Tucholi.

Omawiano możliwości współfinansowania przez miasto budowy nowych parkingów na terenie, który znajduje się w zarządzie spółdzielni. Na prośbę burmistrza władze spółdzielni przedstawiły możliwą lokalizację trzech parkingów mogących pomieścić ponad 50 samochodów. Inwestycja miałaby być zrealizowana w przyszłym roku.

Są to kolejne w ostatnim czasie propozycje wspólnych zadań samorządu i Spółdzielni Mieszkaniowej. Poprzednio wyremontowano przejście między ulicami Piastowską i al. LOP, a do końca sierpnia, według zapewnień władz spółdzielni, zakończy się remont odcinka przejścia pomiędzy ulicami Karasiewicza i Piastowską.

Obecnie propozycje związane z budową parkingów i ich lokalizacją analizują odpowiednie wydziały w Urzędzie Miejskim, a po otrzymaniu opinii na ten temat dojdzie do kolejnego spotkania, podczas którego omawiane będą kwestie związane ze współfinansowaniem tej inwestycji i harmonogramem prac.

W spotkaniu udział wzięli: burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz, kierownik Wydziału Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Grażyna Śmieszek. Władze Spółdzielni reprezentowali: przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Świerczyński, prezes Zarządu Jacek Jeżewski i wiceprezes Damian Warmiński.

Rany, Panowie, idziecie na „bezczela”, kiełbachy przedwyborczej w takiej formie nikt nie kupi, jest jak ta zatruta śląska, od Olewnika.


(MRF.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook