27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podczas Gali Pan Marszałek wyróżnił znaną tucholankę

2 min read

W niedzielę (16 czerwca) w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

– Już po raz dziewiętnasty uhonorowaliśmy zasłużone osobistości i zespoły z Kujaw i Pomorza, których dokonania służą rozwojowi regionu. Promujemy w ten sposób warte naśladowania, aktywne i odważne postawy osób reprezentujących różne obszary działalności – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Przyznaliśmy także nagrody za całokształt działalności oraz nagrodę specjalną dla Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu . Wśród laureatów są w sumie 24 zasłużone osoby, zespoły i instytucje, wręczono również 33 wyróżnienia.

Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: spółka Lafarge Cement z Barcina (powiat żniński), Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Bydgoszczy, prof. dr hab. inż. Adam Gadomski z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz, Strażacka Orkiestra Dęta Miasta Kowala w powiecie włocławskim, Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka z Bydgoszczy, Szpital Powiatowy w Aleksandrowie Kujawskim, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu, wioślarski Katarzyna Zilmann (AZS UMK Toruń) i Marta Wieliczko (Klub Wioślarski Wisła Grudziądz).

Lista nagrodzonych i wyróżnionych

Ceremonię wręczenia nagród w CKK Jordanki w Toruniu uświetnił koncert Trio Bogdana Hołowni  z udziałem Piotra Zubka. Telewizyjna relacja z uroczystości na antenie TVP Bydgoszcz w sobotę (22 czerwca) o  godz. 19.

Tucholanie mają także powód do dumy, ponieważ uhonorowano znaną wszystkim, Panią Marię Ollick Honorowe wyróżnienie dla Pani Marii  za popularyzację folkloru, historii, tradycji, kultury materialnej i duchowej regionu Borów Tucholskich, to powód do dumy nie tylko dla nagrodzonej, ale i dla nas.

Gratulacje!


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Fot. facebook.com/maria.ollick

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook