4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podejrzani o dokonanie włamania do banku w Śliwicach, już są za kratkami, ale to nie koniec…

1 min read

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (03/04.12.15) w Śliwicach, w powiecie tucholskim. Sprawcy włamali się do placówki bankowej, a następnie do znajdującego się tam bankomatu. Złodzieje ukradli gotówkę i uciekli.

Natychmiast po zgłoszeniu do wykrycia sprawy przystąpili kryminalni. Na podstawie dokonanych ustaleń oraz współpracy tucholskich policjantów z kryminalnymi z komend wojewódzkich w Bydgoszczy i Gdańsku szybko wytypowano podejrzewane osoby. Cztery godziny po zdarzeniu policjanci zatrzymali na terenie Gdańska dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również większość skradzionej gotówki.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W sobotę (05.12.15) decyzją sądu zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz policjanci ustalają czy podejrzane osoby maja na swoim koncie inne przestępstwa.

Minęło zaledwie kilka dni, a policjanci znowu poszukują sprawcy lub sprawców włamania, tym razem  do bankomatu w Pruszczu w powiecie świeckim. Do zdarzenia doszło w nocy z wczoraj na dziś. Ktoś uszkodził maszynę znajdującą się przy jednym z supermarketów i ukradł z niej pieniądze. Ile? Nie wiadomo. Policja prowadzi śledztwo, poszukuje sprawców i świadków zdarzenia.

Prawdziwa plaga.

________________

(red.)

Mat. policyjne, mat. prasowe.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook