23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podopieczni „Zielonej opieki” podsumowali pobyt w gospodarstwie opiekuńczym Legbąd – Koślinka

1 min read

27 czerwca br. w gospodarstwie opiekuńczym na Koślince odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Zielona opieka – gospodarstwa opiekuńcze w woj. kujawsko-pomorskim”.

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni, którzy w półrocznych turnusach po 6 osób przez półtora roku (18 osób), skorzystali z pobytów dziennych w gospodarstwie opiekuńczym Legbąd – Koślinka, wolontariusze, doradcy ds. gospodarstw opiekuńczych, m.in.: kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tucholi Joanna Jastak, ksiądz proboszcz parafii w Legbądzie Sławomir Mowiński oraz burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Były podziękowania, upominki, wzruszenia, wspominki tego, co działo się przez te półtora roku, ale także deklaracje na dalsze spotkania już po zakończeniu funkcjonowania projektu.

Kolejny raz burmistrz wysłuchał pozytywnych opinii o tej formie wspierania osób starszych, przede wszystkim od najbardziej zainteresowanych, czyli uczestników projektu. Jednocześnie wyrazili oni chęć dalszego spotykania się.

Na te pozytywne głosy odpowiedział burmistrz, deklarując pomoc we wspieraniu tych spotkań, w okresie przejściowym między zakończeniem projektu a czasem, kiedy możliwe będzie wsparcie systemowe opieki dziennej dla osób starszych.


Informacja i zdjęcia: Anna Kulesza
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook