12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podpalacz zatrzymany

1 min read

Tucholscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie dwóch samochodów i uszkodzenia piłą łańcuchową pary drzwi wejściowych. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na ponad 24 tysiące zł. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę (3.02.2018r.) dyżurny tucholskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące palących się pojazdów w miejscowości Wieszczyce. Natychmiast przekazał tę informację straży pożarnej oraz skierował tam patrol policji. Gdy funkcjonariusze jechali na miejsce dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o uszkodzeniu tam drzwi wejściowych do mieszkań. Dlatego pod wskazane adresy zadysponował kolejne patrole policji. Strażacy ugasili płonące pojazdy, natomiast policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Mundurowi szybko ustalili, że sprawcą podpalenia pojazdów, jak i uszkodzenia drzwi do mieszkań piłą łańcuchową jest ten sam mężczyzna. Funkcjonariusze podczas patrolowania okolicznego terenu zauważyli podejrzewanego 35-latka, który ukrył się w drewnianej szopce. Policjanci zabezpieczyli też piłę mechaniczną. Ustalono, że nikt z osób postronnych nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku całego zdarzenia.

Mieszkaniec gm. Kęsowo trafił do policyjnego aresztu i wczoraj (5.02.2018r.) usłyszał cztery zarzuty dotyczące uszkodzeń mienia. Mężczyzna został umieszczony w specjalistycznym szpitalu.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese KKP Tuchola
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook