22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podpieranie drzew i łopat czas zacząć, ruszył remont tucholskich ulic

2 min read

Podobno miały ruszyć prace przy remoncie kilku tucholskich ulic, tak przynajmniej informują publikacje umieszczone w portalu miejskim. Sprawdziliśmy, do dzisiaj to mit, może jutro?

Ruszają prace przy przebudowie ulic: Gołębiej, Kruczej, Parkowej i części ulicy Zielonej. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Poniżej zamieszczamy ogłoszenie.

OGŁOSZENIE

BURMISTRZA TUCHOLI

Uprzejmie informuję, że 28 listopada br. nastąpiło przekazanie terenu budowy w związku z inwestycją „Przebudowa ulicy Gołębiej, Kruczej, Parkowej i części ulicy Zielonej wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej grawitacyjnej w miejscowości Tuchola, gmina Tuchola”. Planowane rozpoczęcie robót z dniem 4 grudnia br.

Wykonawcą inwestycji jest:

Przedsiębiorstwo Komunalne

w Tucholi Sp. z o. o.

z siedzibą: ul. Świecka 68, 89-500 Tuchola

Poszczególne funkcje na budowie pełnią następujące osoby:

Kierownik budowy – br. drogowa – pan Franciszek Lipiński

Kierownik robót – br. sanitarna – pan Sławomir Dąbrowski

Kierownik robót – branża telekomunikacyjna – pan Mirosław Rygielski

Inspektor nadzoru inwestorskiego – br. drogowa – pan Arkadiusz Malinowski

Inspektor nadzoru inwestorskiego – br. sanitarna – pan Radosław Ryl

Inspektor nadzoru inwestorskiego – br. telekomunikacyjna – pan Roman Glander

Przewidywany termin zakończenia robót: 31 maja 2018 r.

Z uwagi na prowadzone roboty dojazd do nieruchomości będzie utrudniony. Za utrudnienia przepraszamy, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość.

Merytorycznie odpowiedzialnym za realizację robót jest Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Tucholi, tel. 52 56 42 544 lub 52 56 42 521.

Merytoryka (  to wiedza profesjonalna, ekspercka; słowo nieco potoczne i nadużywane przez Pana Burmistrza) jest inna, przy wymienionych ulicach hula wiatr i tworzą się kałuże, przy odrobinie szczęścia zamarzną, czyli przechodnie mają szansę przejść suchą stopą, a rowerzyści być może nie wpadną w dziurę, nie przelecą przez kierownicę i nie rozbiją sobie głów. Na śliskiej nawierzchni złamią sobie ewentualnie którąś z kończyn, z tym nasz szpital powinien sobie poradzić. Czyli… tak właściwie jest względnie „bezpiecznie”.

Jest jedna jedna ulica – wyjątek: Wałowa, tam praca wre tak bardzo, że aż z drzew spada kora i wyginają się trzonki łopat od… podpierających je pracowników. Słowem, jest jak zawsze, nikt rękawa sobie nie wyrywa, wszyscy liczą na to, że nadejdzie gwałtowna zima i będzie można przejść do innej, „odpowiedzialnej” roboty?

Wałowa, to przepiękna, historyczna ulica Tucholi, jedna z atrakcji, po których oprowadza wycieczki nasza niezmordowana Pani Maria Ollick – OSOBA – INSTYTUCJA. Niestety, ulica wygląda jak jedna z tych fotografowanych w Albanii. Remont spowoduje to, że będzie równa powierzchnia chodnika, jednak jego otoczenie, to już inna baśń w dodatku bez dobrego zakończenia. Kto wie, może właściciele podwiną rękawy i doprowadzą swoje nieruchomości do porządku? Te marzenia…?

My jednak w tej materii jesteśmy za perswazją, najlepiej… kijem.

_________________________
(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook