11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Miłośniczka podróży, Alicja Kaszyńska w Gminnym Ośrodku Kultury w Kęsowie

2 min read

Na to spotkanie do Kęsowa zaprosili nas „Latarnicy” w ramach projektu Polski Cyfrowej Równych Szans. Dosyć skomplikowana nazwa, podobnie jak tajemniczym działem jest  „Mój pierwszy krok w Internecie”. Dlaczego tajemniczym? Z prostego powodu, nie bardzo mieliśmy, z kim porozmawiać o tym bardzo ciekawym skądinąd pomyśle. Gość wieczoru, zdawał się być równie zaskoczony naszym przybyciem, co i my, brakiem parterów do rozmowy.

Jednak…, skoro już przyjechaliśmy…

 

Pani Alicja, to wyjątkowo sympatyczna osoba, posługuje się nienaganną polszczyzną i ma ten wyjątkowy dar… potrafi pięknie opowiadać. O czym? O swoich podróżach. Niezwykłym treściom towarzyszy bogata kolekcja fotografii, które prelegentka wykonała podczas jednej ze swoich ostatnich podróży, która odbyła aż do Tajlandii!

Publiczność kęsowska jest wyjątkowa, bardzo otwarta i prostolinijna, panuje prawdziwie domowa atmosfera, przez to opowiadanie pani Alicji budzi spore emocje. Ze strony publiczności padają różne pytania, na które natychmiast otrzymuje odpowiedzi. To całkowite zaprzeczenie innych, bardzo sztywnych w swoim scenariuszu spotkań, o podobnym charakterze, do których już przyzwyczailiśmy się. Wspaniały i bardzo oryginalny pomysł.

Po części oficjalnej spotkanie zmienia się i przechodzi do świata wirtualnego, który po głębszej analizie staje się jak najbardziej realnym. Jak to możliwe? Pani Alicja Kaszyńska udowadnia wszystkim, że aby odbyć podróż życia nie potrzeba wielkich pieniędzy, raczej ustalenia priorytetów i trasy, a w tym niezwykle przydatnym narzędziem staje się Internet.

To właśnie w nim odnaleźć można specjalne witryny – blogi, gdzie inni pasjonaci dzielą się niezwykłymi doświadczeniami. Oni to sprawdzili na sobie, mamy luksus ograniczenia się do wymaganego minimum w kwestiach wszelakiego ryzyka.

Miejsca noclegowe, sprawa posiłków, trasy zwiedzania, wszystko tam się znajduje, łącznie z „przepisem”, jak ograniczyć wydatki, a jednocześnie nie odczuwając zmian, w jakości podróżowania.

Świetne spotkanie w przepięknej scenerii i interpretacji głównej bohaterki.

Brawo!

Banknot obiegowy, obowiązujący w Tajlandii. Na awersie i rewersie widocznych jest król, wszelkie żarty o nim, źle się kończą.

Mariusz R.Fryckowski

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook