4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie akcji zima w gm. Gostycyn

2 min read

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie zimowym 2020/2021 obejmowało prace polegające na  odśnieżaniu dróg i zwalczaniu śliskości zimowej.

W tym roku warunki zimowe były trudne. Obfite opady śniegu, opady marznące, zawieje śnieżne oraz zalegające błoto pośniegowe powodowały, że utrzymanie dróg wymagało wzmożonych działań.  W zimowym utrzymaniu dróg brały udział trzy podmioty, które świadczyły usługi w ramach odśnieżania oraz zwalczania śliskości. Zwalczaniem śliskości objęte były wszystkie drogi o nawierzchni utwardzonej. W ramach tych działań posypywano drogi mieszanką piaskowo-solną oraz regularnie uzupełniano piasek z solą do skrzynek rozmieszczonych na terenie gminy. Pracownicy gospodarczy dodatkowo posypywali skrzyżowania dróg oraz chodniki, aby ułatwić poruszanie się pieszym.

Natomiast odśnieżanie było podzielone na następujące rejony:

I rejon – Gostycyn, Piła, Kamienica, Pruszcz, Mała Klonia, Wielka Klonia, Przyrowa, Wielki Mędromierz –centrum wsi, (w tym rejonie pracowały dwa sprzęty)

II rejon – Łyskowo i Wielki Mędromierz – wybudowania, (w tym rejonie pracowały dwa sprzęty)

III rejon – Bagienica i Rarówka, (w tym rejonie pracował jeden sprzęt)

Mieszkańcy zgłaszali telefonicznie wszystkie sytuacje związane z trudnością wyjazdu z własnych posesji zachowując przy tym wyrozumiałość i cierpliwość. Należy również wspomnieć o osobach, które bezinteresownie zaangażowały się w odśnieżanie dróg na zasadzie sąsiedzkiej pomocy.

Utrzymanie zimowe dróg w sezonie zimowym 2020/2021 wyniosło 75 647,37 zł.

Usuwanie śniegu  z dachu hali sportowej wyniosło 1 168,50 zł.

Koszty związane z zimowym utrzymaniem dróg w znacznym stopniu pomniejszą środki finansowe przeznaczone na zakup kruszywa na drogi, a nawet mogą wpłynąć na realizacje zadań inwestycyjnych.


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook