23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Podsumowanie tygodnia profilaktyki w szkole

2 min read

W ubiegły piątek (20.04.2018r.) w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyło się uroczyste podsumowanie tygodnia profilaktyki. Policjanci miejscowej drogówki wpisali się również w harmonogram zajęć z uczniami. Komendant tucholskiej policji przekazał szczególne wyróżnienie dla laureatów konkursów profilaktycznych.

 

W dniach od 9 do 13 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi zostały przeprowadzone działania profilaktyczne pod hasłem TYDZIEŃ  PROFILAKTYKI. Akcja odbywa się cyklicznie już od kilku lat. Tucholska policja zawsze, chętnie włącza się w to przedsięwzięcie. Funkcjonariusze drogówki prowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócili szczególną uwagę na używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu. Te „gadżety” z pewnością mają istotny wpływ na bezpieczeństwo. Następnie omówili najczęściej występujące przyczyny zdarzeń drogowych. Ta praktyczna wiedza z pewnością przyda się młodym kierowcom.

Podczas uroczystego podsumowania, oficer prasowy, w  imieniu komendanta tucholskiej policji podziękował wszystkim uczniom za aktywny udział  tym przedsięwzięciu. Następnie, na ręce dyrektora szkoły przekazał zaproszenie do miejscowej komendy policji dla laureatów konkursów, gdzie będą czekały dla nich ciekawe atrakcje. Mundurowi zaprezentują nowoczesne pomieszczenia, takie jak strzelnica laserowa, niebieski pokój, sala odpraw do służby, siłownia, pokój okazań oraz areszt. Przygotowano także dodatkowe niespodzianki w postaci pokazów tresury psów policyjnych, sprzętu służbowego i radiowozu.

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook