12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pogadanki dzielnicowych z Gostycyna

1 min read

Policjanci odwiedzili szkoły na terenie gminy Gostycyn. W ramach zajęć profilaktycznych dzielnicowi omówili m.in. zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócili uwagę na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Dzielnicowi mł. asp. Mateusz Majewski oraz sierż. szt. Artur Przymuszała opowiadali dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżyli podstawowe zasady ruchu drogowego i podkreślili istotną rolę zakładania odblasków. Stróże prawa przekazali maluchom też algorytm postępowania w stosunku do bezpańskich, nierzadko agresywnych zwierząt. Przypomnieli również dzieciom, w jaki sposób mają się zachować, gdy zwróci się do nich nieznajoma osoba. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu w podróży, nad wodą, jak i w domu. Mundurowi przekazywali też główne założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.


st. sierż. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook