4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja będzie strajkować!

2 min read

Od 10 lipca, zamiast mandatów funkcjonariusze będą stosować pouczenia. We wrześniu w Warszawie odbędzie się też manifestacja. Policjanci nie wykluczą również innych form protestu, m.in. strajku włoskiego.

Co się dzieje? Jeżeli ktoś nie zna powodów protestu, ten nie orientuje się w sytuacji,która nabrzmiała jak pryszcz u nastolatka. Policjant też człowiek,ma rodzinę,potrzeby, marzenia, niestety został zepchnięty na margines. W czasie kiedy podnosi się wynagrodzenie Straży Marszałkowskiej, reszta mundurowych stoiw miejscu i wiąże jakoś koniec z końcem, każdego dnia ryzykując zdrowiem i życiem. Oczywiście, to jego wybór,ale…

Związkowcy prowadzą rozmowy z MSWiA m.in. w sprawie podwyżek i powrotu do systemu emerytalnego z 2012 roku. Jednak wciąż nie udało się osiągnąć porozumienia.Decyzja o wszczęciu ogólnokrajowej akcji protestacyjnej została przyjęta jednogłośnie, przez przedstawicieli wszystkich zarządów wojewódzkich w kraju MSWiA odpowiada: dążymy do kompromisu, w latach 2017-2020 policja otrzyma od ministerstwa niemal 9,2 miliardów zł.

Argument z czapy, podobnych narracji wysłuchać możemy w stosunku do nauczycieli, niepełnosprawnych itd. Nic z tego nie wynika, chyba, że zastosowana zostania terapia wstrząsowa.To skutki przejęcia resortu przez kolejnego amatora i posłusznego swojej partii ministra Brudzińskiego ( pseu. „Jojo).

Związki zawodowe służb mundurowych domagają się m.in. podwyżek, powrotu do systemu emerytalnego z 31 grudnia 2012 roku (kiedy to funkcjonariusze mogli przechodzić szybciej na emeryturę), jak również wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za L4 w pierwszych 30 dniach choroby. Związkowcy dali czas ministerstwu na spełnienie postulatów do 14 kwietnia. Mimo że szef MSWiA Joachim Brudziński usiadł z przedstawicielami służb mundurowych do rozmów, porozumienia nie udało się osiągnąć.

Więcej o tej sprawie.


(red.)

Onet.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook