3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja i Sanepid przeciwko dopalaczom

1 min read

Dzielnicowy wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tucholi odwiedzili miejscową Szkołę Podstawową nr 3, żeby porozmawiać o zagrożeniach, jakie niosą dopalacze i narkotyki. Uczniowie mogli się dowiedzieć, czym są środki odurzające i jakie zmiany w życiu młodych ludzi niesie ze sobą zażywanie takich substancji psychoaktywnych.

Stróże prawa z tucholskiej komendy policji w okresie przedwakacyjnym prowadzą wzmożone działania profilaktyczne w szkołach, które są ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sezonie wakacyjnym. Tym razem dzielnicowy wraz z przedstawicielami SANEPIDU skoncentrowali swoją uwagę na zagadnieniu dotyczącym narkotyków i dopalaczy. W trakcie spotkania omówiono konsekwencje prawne wynikające z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Następnie funkcjonariusz zapoznał uczniów z procedurami, jakie są podejmowane w przypadku znalezienia u kogoś nielegalnych środków odurzających. Omówiono także działanie substancji psychoaktywnych, wskazano także symptomy świadczące o zażyciu narkotyków, czy dopalaczy. Apelowano do młodych ludzi o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie.

Warto wspomnieć, że tylko ukierunkowane działania profilaktyczne, przy współpracy z szkołami i innymi instytucjami mogą przynieść zamierzony efekt.


Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook