5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

POLICJA OSTRZEGA! NIE DAJ SIĘ NABRAĆ „NA POLICJANTA”!

2 min read

Oszuści działający metodą „na policjanta” wciąż próbują oszukiwać starsze osoby i wyłudzać od nich pieniądze. Do dwóch prób wyłudzeń doszło na terenie Tucholi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń i radzą jak nie dać się oszukać.

W ciągu ostatnich dwóch dni  (14 i 15.01) dwa razy oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych mieszkańców Tucholi. W oby przypadkach przestępcy działali metodą „na policjanta”. W obu też przypadkach przekonywali starsze osoby, że przekazując pieniądze przestępcom,  biorą one udział w policyjnej akcji. Na szczęście w obu przypadkach,  w porę udało zapobiec się  nieszczęściu.

Policjanci apelują do starszych mieszkańców, aby nie dali się oszukać.  Funkcjonariusze Policji nigdy o swoich działaniach nie informują przez telefon i nigdy nie proszą o przekazanie komuś pieniędzy. Funkcjonariusze radzą, aby  z obcymi ludźmi nie  rozmawiać na tematy finansowe. Jeżeli otrzymamy  telefon od osoby podającej się za policjanta, który będzie od nas żądał pieniędzy, najlepiej od razu zakończyć rozmowę i rozłączyć się. O wszystkich takich przypadkach i w razie  jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast powiadomić Policję osobiście lub dzwoniąc pod numer 997.
Policjanci apelują także do członków rodzin starszych osób, aby przestrzegli oni przed tego rodzaju oszustami swoich rodziców, sąsiadów i  znajomych.

____________________

tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Fot. informatordabrowski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook