28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policja w statystykach

2 min read

Mniej zdarzeń kryminalnych i wysoki poziom wykrywalności przestępstw to wyniki pracy tucholskich policjantów, omówione na rocznej odprawie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Mimo bardzo trudnego roku, który upłynął pod znakiem walki z pandemią, policjanci pracowali „pełną parą”.

 

Za nami rok, który bez wątpienia przejdzie do historii i na długo pozostanie w pamięci. Pandemia wirusa SARS-CoV-2 nie ominęła naszego kraju, a co za tym idzie także powiatu tucholskiego.

Od marca 2020 roku rozpoczęły się intensywne działania służb, w tym policji, ukierunkowane na zmniejszenie transmisji wirusa. Wspólnie z przedstawicielami innych służb, policjanci zaczęli realizować dodatkowe zadania, oprócz tych codziennych, charakterystycznych dla policji, z których nikt nas przecież nie zwolnił.

Porównując ubiegły rok do 2019 roku, można zauważyć, że na terenie naszego powiatu odnotowaliśmy mniej przestępstw. Osiągnięto przy tym wykrywalność na poziomie blisko 80 procent.

Na drogach powiatu tucholskiego doszło do 395 kolizji i 14 wypadków drogowych. Zanotowano 17 rannych uczestników i  jedną ofiarę śmiertelną. Nadal do trzech głównych przyczyn zdarzeń drogowych możemy zaliczyć: nadmierną prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Za popełnione wykroczenia w ubiegłym roku policjanci nałożyli 5558 mandatów karnych i zastosowali 5549 pouczeń.  Funkcjonariusze interweniowali 2530 razy, zaś na gorącym uczynku zatrzymali 159 sprawców przestępstw.

Na zakończenie narady podsumowującej pracę kujawsko-pomorskiej policji w roku 2020 Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski, podziękował za wyniki osiągnięte dzięki pracy, profesjonalnemu i odpowiedzialnemu podejściu policjantów oraz pracowników kujawsko-pomorskiej policji.


(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook