27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci brali udział w pikniku pt. „Bezpieczni na drodze”

2 min read

W sobotę (19.05.2018r.) w Małym Mędromierzu odbył się Piknik Parafialny pt. „Bezpieczni na drodze”, w który włączyła się tucholska policja. Festyn otwiera cykl imprez profilaktycznych realizowanych rokrocznie na terenie parafii, obejmującej terenem gminy Gostycyn, Kęsowo i Tuchola. Kolejne działania prewencyjne odbywać się będą pod hasłem: „Bezpieczni nad wodą!”, „Bezpieczni w domu!” i „Bezpieczni w lesie!”.

 

Główna część sobotniej imprezy (19.05.2018r.), odbyła się na boisku piłkarskim w Małym Mędromierzu w godzinach od 17:00 do 19:00. Do dyspozycji uczestników pikniku były:

  • punkt znakowania rowerów przygotowany przez miejscową policję
  • punkt doskonalenia techniki udzielania pierwszej pomocy, pod okiem ratowników medycznych
  • symulator zderzeń, który będą obsługiwać policjanci ruchu drogowego
  • stanowisko policyjnego technika kryminalistyki
  • sprzęt policyjny oraz radiowóz
  • punkty gastronomiczne

Tematami realizowanego przedsięwzięcia były: promowanie trzeźwości na drodze, używanie odblasków przez pieszych, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, dostosowywanie prędkości do warunków jazdy i należyte dbanie o stan techniczny pojazdów – zwłaszcza rowerów wśród dzieci i młodzieży.

Kulminacyjnym elementem edukacyjnym było zaprezentowanie uczestnikom pikniku symulowanego zdarzenia drogowego, polegającego na potrąceniu rowerzysty przez samochód osobowy. Następnie zdarzenie drogowe zostało omówione przez lektora, który wskazał algorytm postępowania w takiej sytuacji. Począwszy od zgłoszenia wypadku na numer alarmowy, przez ukazanie zadań straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, po wyjaśnienie specyfiki działań policji. Komentator pozoracji akcentował potrzebę tylko uzasadnionego, dokładnego i rzeczowego dokonywania zgłoszeń na numer alarmowy. Wskazał też znaczenie udzielania pierwszej pomocy do czasu przybycia służb ratowniczych. Lektor przedstawił również zagrożenia wynikające z utrudniania działań pogotowia ratunkowego. Na koniec przedstawił istotne elementy pracy policji, na miejscu zdarzenia drogowego.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook