4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci edukują harcerzy

1 min read

Ubiegłoroczna tragedia w Suszku nauczyła nas jednego – ostrożności, z aurą nie ma żartów, zwłaszcza teraz od kiedy klimat w naszych Borach zmienia się. Trudno się też dziwić, że prowadzone są pogadanki i szkolenia poświęcone tematom bezpieczeństwa wypoczynku. Nasi policjanci znowu w akcji,ale tym razem nieco innej.

Dzielnicowi mł. asp. Adam Wochna oraz sierż. szt. Dariusz Pacek na terenie leśnictwa Skrajna oraz Trzebciny w ramach zajęć profilaktycznych wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Tuchola oraz strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi opowiadali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku w lesie, a także jak się zachowywać w sytuacji kiedy dojdzie do niebezpiecznych zjawisk. Ponadto w trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku, aby w jak największym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo wypoczywających dzieci. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu w podróży, nad wodą, jak i w domu w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.


asp. Waldemar Witkowski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook