23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci gasili pożar

2 min read

W poniedziałek (16.07.2018r.) stróże prawa z posterunku w Gostycynie w trakcie patrolu zauważyli palące się ściernisko w miejscowości Pruszcz-Motyl. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia próbowali ugasić palący się obszar. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności wykazały wstępnie, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

 

Ok. godz. 10.00 mundurowi z posterunku w Gostycynie, w trakcie codziennego patrolu zauważyli  chmurę dymu unoszącą się nad miejscowością Kamienica. Dojeżdżając na miejsce okazało się, że źródło ognia znajduje się faktycznie w okolicy miejscowości Pruszcz-Motyl. Informację o pożarze przekazali dyżurnemu tucholskiej komendy, który powiadomił straż pożarną.

Do momentu przyjazdu zastępów strażaków, policjanci dzielnie próbowali ugasić palące się ściernisko. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał w kierunku lasu, zboża i zabudowań gospodarczych. Do akcji gaśniczej włączyły się zastępy straży pożarnej i właściciel palącego się pola. Mężczyzna szybko odciął drogę rozprzestrzeniającemu się ogniowi poprzez wyoranie pasa ziemi. Wspólnie przeprowadzona akcja zatrzymała groźny pożar. Właściciel oszacował, że łącznie spłonęło 13,5 ha ścierniska, 5 ha zboża, 1 ar lasu i 2 ary łąki . Wartość poniesionych strat to suma rzędu 25 tys. złotych. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci prowadzą dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ujęcia ewentualnego sprawcy.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook