13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci na zimowiskach

1 min read

Ferie zimowe już za nami. Okres dwutygodniowej przerwy w nauce był okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Mundurowi nie tylko odwiedzili dzieci na zimowiskach, ale też zaprosili maluchów do miejscowej komendy policji.

W trakcie ferii zimowych, tucholscy policjanci prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas wizyt funkcjonariusze informowali o zasadach bezpieczeństwa, wskazywali maluchom właściwe formy spędzania wolnego czasu, edukowali z zakresu ochrony przed zagrożeniami w Internecie.

Prócz zajęć edukacyjnych, mundurowi przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, zapraszając ich do miejscowej komendy. Dzielnicowi zaprezentowali sprzęt służbowy oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wejść. Przy okazji mogły też włączyć syrenę policyjną i sprawdzić działanie radiostacji. Wreszcie nadszedł czas na zwiedzanie  pomieszczeń nowoczesnej komendy. Mundurowi zaprezentowali m.in. areszt, pokój okazań, siłownię, niebieski pokój.

Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o tym, że byli zadowoleni z atrakcji, jakie przygotowali im miejscowi policjanci.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook