13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci pomogli kajakarzom

2 min read

Podczas spływu kajakowego rzeką Brdą jeden z kajaków wywrócił się i kajakarze zostali wciągnięci pod leżące drzewo. Tucholscy policjanci szybko zlokalizowali „pechowców” i przetransportowali ich razem z kajakiem w bezpieczne miejsce. Dzięki odpowiedniej reakcji mundurowych i pozostałych uczestników spływu nie doszło do tragedii.

Dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kajakarze płynący rzeką Brdą z Wymysłowa do Gołąbka wywrócili się i zostali wciągnięci pod leżące drzewo. Skierowani na miejsce stróże prawa użyczyli kajak od pracownika przystani i rozpoczęli poszukiwania „nieszczęśników”. Patrolując wskazany rejon rzeki zauważyli grupę osób, która pomaga dwóm mężczyznom wsiąść do kajaku. Policjanci niezwłocznie udzielili pomocy „pechowcom” i zwodowali ich w bezpieczne miejsce. Jak się okazało nurt rzeki wciągnął kajak pod obalone drzewo i obaj mężczyźni wpadli do wody. Trzymając się konaru wzywali pomocy. Dzięki wspólnym działaniom policji, pracownika przystani kajakowej i pozostałych uczestników spływu nie doszło do tragedii.

Mundurowi przypomnieli uczestnikom spływu o wzajemnej asekuracji i zachowaniu szczególnej ostrożności płynąc w trudnych warunkach. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo całej grupy, wspólnie z nimi popłynęli do najbliższej przystani.

Pomimo kończącego się sezonu wakacyjnego amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu na wodzie nie brakuje. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże uniknąć przykrych zdarzeń.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook