25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci sprawdzają oznakowanie przy szkołach

1 min read

Policjanci tucholskiej drogówki wraz z dzielnicowymi sprawdzają oznakowania w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych. Już w poniedziałek uczniowie wyruszą w drogę do szkoły, a mundurowi już teraz dbają o to, aby była ona bezpieczna.

Działania funkcjonariuszy zaczęły się jednak wcześniej, zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek. Od połowy sierpnia jednym z zadań, jakie mieli do wykonania tucholscy mundurowi, było sprawdzenie oznakowania w rejonie  szkół, znajdujących się na terenie powiatu.

Miejscowi stróże prawa weryfikowali czy znaki są czytelne, widoczne i prawidłowo usytuowane. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, policjanci informują zarządcę drogi i wystąpią o uzupełnienie oznakowania lub usunięcie usterek.

Z początkiem września policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu m.in. zapewnienie płynności ruchu w rejonach szkół, eliminowanie z ruchu pojazdów powodujących zagrożenie bezpieczeństwa oraz niedopuszczenie do występowania zdarzeń z udziałem pieszych.  Należy się spodziewać, że w tych dniach funkcjonariusze będą wyjątkowo stanowczo egzekwować od uczestników ruchu przestrzegania przepisów, bowiem cel jest szczególny  – bezpieczeństwo najmłodszych.

Wszystkim uczniom życzymy aby ostatnie wolne dni spędzili radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook