31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci też zalesiają

1 min read

Jak Polska długa i szeroka, wszyscy sadzą drzewa , a nawet „1000 drzew na minutę” i dobrze, ale teraz do akcji włączyli się również mundurowi, którzy przez chwilę zamienili się w koparki i sadzarki,  zupełnie dobrze im poszło, nikt nie zrobił sobie krzywdy:).

Wczoraj (26.04.2018r.) komendant tucholskiej policji nadkom. Wiesław Gapa, wraz z kierownikiem posterunku w Cekcynie asp. szt. Marcinem Krajewskim wzięli udział w ogólnokrajowej akcji „1000 drzew na minutę”. Sadzono drzewa na terenie leśnictwa Zamrza. Uczestnicy tego przedsięwzięcia odnowili uprawę o powierzchni około 1 ha.

„Lasy Państwowe w ciągu roku sadzą ogólnie 500 mln drzew, jeżeli podzielimy to na 365 dni, następnie na 24 godziny i wreszcie na 60 minut to w końcu okazuje się, że na jedną minutę sadzi się 952 sadzonki.” Stąd wzięła się nazwa akcji „1000 drzew na minutę”.

Na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Zamrzenica Adama Wendy do włączenia się w tą ogólnokrajową akcję odpowiedzieli przedstawiciele m.in. służb mundurowych, lokalnych samorządów, stowarzyszeń, placówek oświatowych  oraz lasów państwowych. Akcja rozpoczęła się od prelekcji wygłoszonej przez nadleśniczego. Następnie wszyscy poszli na przygotowaną uprawę by wspólnie posadzić sadzonki sosny. Miejscowi policjanci nie pierwszy raz zaangażowali się w tego typu akcję.


(red.)

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese
Fot. Robert Piosik
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook