29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci uczestniczyli w rajdzie rowerowym

1 min read

Miejscowi stróże prawa wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez członków Klubu Seniora „Jesień”. Celem tego przedsięwzięcia było m.in. propagowanie bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Przewodnicząca Klubu Seniora „Jesień” zaprosiła miejscowych policjantów na zorganizowany rajd rowerowy. Trasa przejazdu prowadziła z Tucholi do Szumiącej i z powrotem. W miłej i koleżeńskiej atmosferze uczestnicy tego aktywnego wypoczynku przejechali jednośladami około 25 km.

Policjanci zwrócili przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Służyli pomocą i dobrymi radami z zakresu ruchu drogowego. Podkreślili istotę korzystania z elementów odblaskowych.

Stróże prawa przypomnieli o realizowanym przedsięwzięciu pt. „Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”. Procedura przedsięwzięcia polega na wygrawerowaniu  na ramie jednośladu trwałego numeru identyfikacyjnego, który dodatkowo zabezpieczony jest charakterystyczną zieloną nalepką z napisem „UWAGA ROWER OZNAKOWANY” i logiem policji.

 


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook