19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych

2 min read

Wczoraj (4.03.2019r.) na drogach powiatu tucholskiego nie obyło się, niestety, bez kierujących pod wpływem alkoholu. Efektywne i sprawne działania miejscowych funkcjonariuszy przyczyniły się do wyeliminowania trzech amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Pierwszy nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów z Cekcyna około godziny 15.00 w Bysławiu. Od 42-letniego rowerzysty, mieszkańca gminy Lubiewo funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała blisko 1,2 promila alkoholu.

Po upływie zaledwie godziny od poprzedniej kontroli, stróże prawa z Cekcyna zatrzymali w Klonowie kolejnego rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 50- letniego mieszkańca gminy Lubiewo, wyniosło blisko 1,5 promila.

Po upływie następnej godziny od poprzedniego zdarzenia  policjanci miejscowej „patrolówki” w Tucholi, zatrzymali do kontroli kierującego volvo. Wynik badania na zawartość alkoholu u 26- letniego mieszkańca  gminy Tuchola, wyniósł około 0,7 promila.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi inny pojazd, znajdując się również w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztowania albo grzywny.

Kolejną karą dla nietrzeźwych kierowców jest zapłacenia świadczenia pieniężnego na fundusz „Pomocy poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej” w minimalnej wysokości 5 tys. zł. oraz zakaz kierowania pojazdem na co najmniej 3 lata. W przypadku, gdy osoba ponownie popełni takie przestępstwo drogowe minimalna wysokość świadczenia pieniężnego wyniesie 10 tys. zł. i zostanie orzeczony dożywotni zakaz kierowania.


 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook