19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych

2 min read

W miniony weekend (28-30.12.2018r.) na drogach powiatu tucholskiego nie obyło się, niestety, bez kierujących pod wpływem alkoholu. Efektywne i sprawne działania miejscowych funkcjonariuszy przyczyniły się do wyeliminowania trzech amatorów jazdy na „podwójnym gazie” oraz kierującego posiadającego zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek (28.12.18r.) w Tucholi policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 38- letniego mieszkańca gminy Tuchola, wyniosło blisko 3 promile.

Kolejny „amator czterech kółek” wpadł w ręce policjantów w sobotę (29.12.18r.) w miejscowości Wieszczyce. Kierujący volkswagenem, 52 – letni mieszkaniec powiatu nakielskiego, posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdem mechanicznym. Sprawdzenie stanu trzeźwości nie  wskazało, by w organizmie mężczyzny znajdował się alkohol.

Następny nietrzeźwy został zatrzymany do kontroli przez policjantów w niedzielę (30.12.18r.) w Małej Klonii. Od kierującego oplem, 34 – letniego mieszkańca gminy Gostycyn funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u kierującego około promila.

Dwie godziny później w Nowym Suminie stróże prawa z Cekcyna, skontrolowali motorowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 33- letniego mieszkańca gminy Cekcyn, wyniosło blisko promil.

Aktualne przepisy karne (art. 178a§1 KK, art. 178a§4 KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo, jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook