15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych przestępców drogowych

2 min read

W mijającym tygodniu (15-19.07.2019r.) na drogach powiatu tucholskiego nie obyło się, bez kierujących pod wpływem alkoholu. Efektywne i sprawne działania miejscowych funkcjonariuszy przyczyniły się do wyeliminowania pięciu amatorów jazdy na „podwójnym gazie” oraz kierowcę posiadającego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek (15.07.19r.) w Tucholi policjanci miejscowej „drogówki” zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 67- letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, wyniosło ponad pół promila.

We wtorek (16.07.19r.) w Śliwicach policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Od 63 – letniego mieszkańca powiatu tucholskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny blisko 3 promile.

Po upływie blisko kilku godzin od poprzedniego zatrzymania w miejscowości Żalno w ręce policjantów wpadł kierujący oplem.  Mężczyzna, 24 – letni mieszkaniec powiatu tucholskiego, posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami. Sprawdzenie stanu trzeźwości nie  wskazało, by w jego organizmie znajdował się alkohol.

W środę (17.07.19r.) w Śliwicach policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 39- letniego mieszkańca powiatu tucholskiego, wyniosło ponad półtora promila.

W czwartek (18.07.19r.) w ręce policjantów „tucholskiej patrolówki”, pełniących służbę na rowerach na terenie miasta, wpadł motorowerzysta. Od  52 – letniego mieszkańca powiatu tucholskiego, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości kierującego motorowerem wykazała ponad pół promila alkoholu.

Dziś (19.07.19r.) funkcjonariusze z Gostycyna skontrolowali rowerzystę. Wynik badania na zawartość alkoholu u 36- letniego mężczyzny, mieszkańca  powiatu tucholskiego, wyniósł ponad promil.

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. Tucholska policja będzie eliminować z ruchu drogowego amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook