28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjna „pokazówka” w Lubiewie? Oby takich więcej!

2 min read

Raczej nie, policjanci wysyłają jasny komunikat – będziemy kontrolowali autobusy przewożące dzieci i… słusznie! Choć w tym konkretnym przypadku autobus prócz futurystycznych kształtów, był w dobrym stanie technicznym, „podobnie” jak i kierowcy:):):)

Dziś (26.06.2018r.) przed Szkołą Podstawową w Lubiewie policjant tucholskiej drogówki st. sierż. Maksymilian Śniegowski skontrolował autokar wiozący dzieci na letni wypoczynek. Funkcjonariusz dokładnie przyjrzał się stanu technicznemu pojazdu, wymaganym dokumentom i wyposażeniu oraz sprawdził stan trzeźwości kierujących.

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku, policjanci  regularnie kontrolują autobusy na terenie powiatu tucholskiego. Tym razem policjant drogówki skontrolował autokar przed szkołą w Lubiewie, szczegółowo sprawdzając:

  • stan techniczny pojazdu
  • wymagane dokumenty
  • wyposażenie
  • w uzasadnionych przypadkach stan trzeźwość kierujących

Po zakończonej kontroli maluchy mogły już bezpiecznie odjechać. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających wakacji  jest priorytetem miejscowej policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na letni wypoczynek.

Przypominamy, że kontrole autokarów należy zgłaszać w formie pisemnej z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną na adres: dyzurny-tuchola@bg.policja.gov.pl lub do oficera dyżurnego na nr telefonu 52 33 66 200.

W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem z młodzieżą. Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone będą na parkingu przy ul. Kolejowej w Tucholi (wyładowania  PKP).   W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym uzgodnionym z organizatorem wyjazdu miejscu. Otrzymanie pisemnego wniosku odpowiednio wcześnie pozwoli na zaplanowanie takiej kontroli przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Ponadto autobus możemy sprawdzić na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy bądź do szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Sugerowany wzór wniosku można odszukać klikając w zakładkę PREWENCJA, a następnie KONTROLE AUTOBUSÓW.


(red.)
sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook