4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjne działania „Znicz 2017”

1 min read

W piątek 27 października rozpoczęła się akcja policyjna „Znicz 2017” i będzie ona trwała do 2 listopada 2017 roku. Policjanci będą prowadzić wzmożone działania na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa na drogach.

Obchody święta zmarłych to czas zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach oraz większej ilości pieszych. W trakcie prowadzonej akcji tucholscy mundurowi, będą czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu, informować kierowców o czasowych zmianach organizacji w komunikacji, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny  zagraża bezpieczeństwu w ruchu.

Prowadzone kontrole drogowe będą ukierunkowane na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które to mogą być przyczyną zdarzeń drogowych, a mianowicie: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą sprawdzać też m.in. prawidłowość przewożenia pasażerów w pojeździe i korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nie należy tez zapomnieć o prawidłowym poruszaniu się pieszych po drodze oraz posiadania przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej.

W dniach od 30.10.2017r. do dnia 02.11.2017r. zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na odcinkach ulic: Świecka, Kościuszki, Piastowska, Starodworcowa, Kolejowa i Chopina w Tucholi.

Policjanci apelują kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook