4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjne działania „Znicz 2019”

2 min read

Dziś (31.10.2019r.) rozpoczęła się akcja policyjna „Znicz 2019” i będzie ona trwała do 4 listopada 2019 roku. Policjanci będą prowadzić wzmożone działania na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa na drogach.

Dziś (31.10.2019r.) rozpoczęła się akcja policyjna „Znicz 2019” i będzie ona trwała do 4 listopada 2019 roku. Policjanci będą prowadzić wzmożone działania na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa na drogach.

Obchody święta zmarłych to czas zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach oraz większej ilości pieszych. W trakcie prowadzonej akcji tucholscy mundurowi, będą czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu, informować kierowców o czasowych zmianach organizacji w komunikacji, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w ruchu.

Prowadzone kontrole drogowe będą ukierunkowane na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które to mogą być przyczyną zdarzeń drogowych, a mianowicie: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą sprawdzać też m.in. prawidłowość przewożenia pasażerów w pojeździe i korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nie należy tez zapomnieć o prawidłowym poruszaniu się pieszych po drodze oraz posiadania przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej.

Jak co roku w dniach od 30.10.2019r. do dnia 3.11.2019r. wprowadzona jest czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Świeckiej w Tucholi. Na ulicach: Starodworcowa, Stary Dworzec i Chopina zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Poniżej znajdują się wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, z zaznaczeniem kierunku jazdy:

  • – wjazd od strony ul. Świeckiej w ul. Starodworcową, następnie ul. Stary Dworzec, później wyjazd ul. Chopina w kierunku ul. Świeckiej / lub z ul. Stary Dworzec w ul. Kolejową (w kierunku oznakowanych parkingów),
  • – zakaz wjazdu w ul. Chopina z ul. Świeckiej,
  • – zakaz parkowania na części ulic: Kościuszki (od Świeckiej do Grunwaldzkiej) i Piastowskiej (od Świeckiej do Grunwaldzkiej),
  • – parkowanie w ul. Świeckiej tylko na wyznaczonych zatokach postojowych.

Policjanci apelują kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu.

 


Autor: asp. Waldemar Witkowski
Publikacja: Karol Budk
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook