1 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjny raport drogowy

2 min read

Tucholscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu w trakcie ferii zimowych. Stróże prawa kontrolowali m.in. prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Podczas tej akcji na drogach powiatu tucholskiego doszło do 10 zdarzeń drogowych i zatrzymano 4 „amatorów jazdy na podwójnym gazie”. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu.

Okres ferii zimowych (27.01.20.-9.02.20.) był czasem zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. W trakcie prowadzonej akcji tucholscy mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które to mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Możemy do nich zaliczyć: przekraczanie dozwolonej prędkości i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Podczas ferii na terenie naszego powiatu doszło do 10 niegroźnych kolizji. Przyczynami tych mniej groźnych zdarzeń drogowych były m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wymijanie, wtargnięcie zwierzyny leśnej oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Pierwszy „amator czterech kółek” wpadł w ręce policjantów w Tucholi. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 24- letniego mieszkańca pow. tucholskiego, wyniosło ponad promil. Dodatkowo mężczyzna posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdem.

W Klonowie stróże prawa z Cekcyna skontrolowali rowerzystę. Wynik badania na zawartość alkoholu 40- letniego, mieszkańca pow. tucholskiego, wyniósł ponad 3 promile.

Funkcjonariusze posterunku w Gostycynie zatrzymali w Pamiętowie do kontroli osobowego volkswagena. Od kierującego, 48 – letniego mieszkańca pow. tucholskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny blisko pół promila.

Należy pamiętać, że w pozostałych województwach nadal trwają ferie zimowe i na drogach mamy zwiększony ruch pojazdów. Nie zapomnijmy o zachowaniu zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook