4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjny raport z naszych dróg

2 min read

Efektywne i sprawne działania tucholskich policjantów przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu trzech przestępców drogowych. Każdego dnia świąt mundurowi eliminowali jednego z nich. Mimo tego, doszło jednak do trzech niegroźnych kolizji.

Pierwszy incydent miał miejsce w niedzielę (24.12.2017r.). Na trasie Kiełpin-Tuchola doszło do zdarzenia drogowego, w którym to motorowerzysta uderzył w bok wyprzedzającej go osobówki. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości obu kierujących. Urządzenie wskazało, że u  52-letniego motorowerzysty stężenie alkoholu w organizmie wynosi 1,7 promila. Potwierdzono również, że posiadał on orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Kolejny amator jazdy po alkoholu został zatrzymany następnego dnia (25.12.2017r.)  w Tucholi. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudził kierujący jednośladem.  W trakcie przeprowadzonej kontroli w organizmie 25 – letniego motorowerzysty, stwierdzono  1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W ostatnim dniu świąt (26.12.2017r.) policjanci miejscowej drogówki zatrzymali w Tucholi, 32-letniego kierującego BMW. Mężczyzna, nie powinien „wsiadać za kółko”, gdyż posiadał orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Aktualne przepisy karne (art. 178a§1 KK, art. 178a§4 KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo, jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami to przyczyny zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu tucholskiego w minione święta. Uczestnicy tych kolizji na szczęście nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Nadal na drogach mamy zwiększony ruch pojazdów i będzie on trwał do początku przyszłego roku. Nie zapomnijmy tym razem o zachowaniu zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu. Także w tych dniach tucholscy mundurowi będą ze zwiększonym zaangażowaniem czuwać nad bezpieczeństwem.


Autor: sierż szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook