13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Polska europejskim rekordzistą w zanieczyszczeniu pyłami – jest jednak sposób na walkę ze smogiem

2 min read

Polska jest niestety europejskim rekordzistą w zanieczyszczeniu pyłami, a średnioroczne stężenia rakotwórczego benzo(a)pirenu przekraczają dopuszczalne normy nawet o 500-600%.

Największymi trucicielami powietrza nie są samochody czy przemysł, ale nieocieplone lub słabo ocieplone budynki. Termomodernizacja pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji aż o 95% dla pyłów, 98% rakotwórczego benzo(a)pirenu, 80% dwutlenku siarki, 43% dla tlenków azotu czy w końcu o 72% dwutlenku węgla. Co ważne podkreślenia jest ekonomicznie opłacalna, znacząco ogranicza zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku i zwraca się niemal po dekadzie.

 

W poniedziałek 23 października na Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja prasowa otwierająca ogólnopolską kampanię społeczną Termo Organiki oraz Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej „Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu”. Dr inż. Szymon Firląg przestawił raport zawierający dowody i wyliczenia z których jasno wynika, że to właśnie kompleksowa termomodernizacja (ocieplenie budynku oraz wymiana kotła) gwarantuje najbardziej znaczącą redukcję  emisji trujących zanieczyszczeń do atmosfery oraz zwiększa efektywność budynku przez co  jest  w 100% ekonomicznie uzasadniona.

 

Raport dostępny pod adresem: http://bit.ly/2zyyAHz

 

Kampania społeczna jest odpowiedzią na współczesne potrzeby nie tylko sektora budowlanego, ale przede wszystkim polskiego społeczeństwa zagrożonego zanieczyszczeniem powietrza. Nie tylko w ostatnich dniach media podnosiły temat alarmu smogowego i jakości powietrza w całej Polsce. W akcję zaangażowana jest również popularna dziennikarka Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki, która ma doświadczenie w budownictwie energooszczędnym. Więcej informacji znajduje się w załączniku: Raport Politechniki Warszawskiej nt. wpływu termomodernizacji na walkę ze smogiem oraz infografiki.

https://www.termoorganika.pl/aktualnosci#n-1401


Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook