4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pomylili Jeleńcz z… Bydgoszczą?

2 min read

Jeleńcz, wiadomo, to małą wioska w powiecie tucholskim słynąca z…, i tutaj możemy dowolnie wymieniać wszystkie zalety tej miejscowości, a jest ich sporo. Jednak dla administracji Facebooka, wspomniana wieś jest metropolią, a to wzbudziło wśród bydgoszczan wściekłość.

Portal bydgoszcz.pl rozpoczął właśnie akcję, która rozpowszechnia się w sieci jak wirus. Bydgoszczanie masowo angażują się w zmianę, którą administracja Facebooka ignoruje.

Uwaga! Na pewno w ostatnim czasie zauważyliście, że strona – miejsca Bydgoszczy na Facebooku wskazuje na zupełnie inną miejscowość. Kilkukrotnie zgłaszaliśmy ten błąd administracji Facebooka, wysłaliśmy także oficjalne pismo w tej sprawie. To jednak za mało. Za strony miejsc odpowiada zewnętrzny operator. W związku z tym proponujemy wspólną akcję! Wchodzimy na stronę „Jelencz” (https://www.facebook.com/places/Zajecia-i-atrakcje-w-miejscowosci-Jelencz-Bydgoszcz-Poland/112316372125561/) i masowo zgłaszamy błąd w nazwie! Możemy spróbować „zaproponować zmianę” lub po prostu zgłosić stronę. Pomożecie? Działamy! #Bydgoszcz #Jelencz

Spróbujmy przetłumaczyć ten bełkot.

Na Facebooku, przy wszystkich treściach poświęconych Bydgoszczy, pojawia się wieś Jeleńcz.  Administrator – zgłaszał i to wielokrotnie błąd administracji Facebooka. Biuro Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej z bydgoskiego ratusza wysłało nawet specjalne pismo, które pozostało bez odpowiedzi. Okazuje się, że za wadliwą stronę odpowiada tzw. zewnętrzny operator, tym samym nie pozostało już nic innego, jak przeprowadzenie społecznej akcji, która  zachęca wszystkich użytkowników facebookowej społeczności, do masowego zgłaszania tego błędu. W myśl zasady ” w kupie siła”, wszyscy liczą na przywrócenie normalności i wywarcie presji na wszechmogącego Facebooka.

Zanim to jednak nastąpi Jeleńcz w dalszym ciągu, będzie najważniejszym „grodem nad Brdą”.

I takiej firmie zaufał Urząd Miasta i Gminy w Tucholi, który witrynom w tym portalu społecznościowy wysokiego ryzyka publikuje ważne treści, zapominając o tym, że ma swój, miejski portal, który zionie informacyjnymi pustkami.

__________________

(red.)

Ilustracja: Facebook

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook